Pozycjonowanie lokalne

Czy wiesz o tym, że wyniki, które wyświetla wyszukiwarka Google, zależą w znacznej mierze od lokalizacji osoby, która z niej korzysta? To bardzo duże uproszczenie dla klientów, którzy nie muszą zastanawiać się nad wpisaniem optymalnej frazy kluczowej, by uzyskać interesujące ich rezultaty. Jako właściciel firmy powinieneś zdawać sobie sprawę z tych mechanizmów, żeby Twoja strona internetowa znalazła się na szczycie w rezultatach Google.

Pozycjonowanie na mapach Google to klucz do sukcesu

Firmy z pewnych branż powinny już od samego początku kłaść nacisk na pozycjonowanie lokalne strony internetowej. Są to z pewnością:Pozycjonowanie lokalne strony

 • restauracje,
 • hotele,
 • kluby i dyskoteki,
 • baseny i pływalnie,
 • mechanicy samochodowi,
 • biura podróży.

Warto jednak wykonać pozycjonowanie lokalne w przypadku każdej działalności, która posiada siedzibę, do której chce się przyciągnąć jak największą liczbę klientów. Taki zabieg sprawi, że Twoja strona będzie miała lepszą pozycję w rezultatach, jeśli wyszukania dokona osoba znajdująca się blisko wskazanej przez Ciebie lokalizacji firmy. Warto wskazać także inny aspekt. W wyszukiwarce bardzo często sprawdza się daną firmę przed skorzystaniem z jej usług na miejscu. Jeśli Google Cię nie znajdzie, to Twoi potencjalni klienci też tego nie zrobią.

Jak wykonuje się pozycjonowanie lokalne?

Google Maps pozycjonowanieDziałania, które należy podjąć, są bardzo podobne do standardowych zabiegów pozycjonowania, z tym że większą wagę należy kłaść na frazy kluczowe należące do kategorii long tail. Więcej o tym piszemy tutaj. Jednym z członów wyrażenia powinno być województwo, miasto lub nawet dzielnica miasta, w której mieści się siedziba firmy. Mogłoby się więc wydawać, że wystarczy zmienić frazę kluczową z „mechanik” na „mechanik kraków”. Nie jest to jednak aż tak proste. Najlepiej jest dokonać wcześniejszej analizy, która z tych lokalizacji umiejscowionych w hasłach kluczowych przyniesie najlepszy efekt. Żeby wykonać pozycjonowanie w Google Maps, konieczne jest założenie konta Google Moja Firma. O szczegółach tej usługi przeczytasz tutaj. Korzystając z naszych usług, otrzymasz w pełni dostosowane i zoptymalizowane konto, a także:

 • optymalizację SEO pod pozycjonowanie lokalne Twoich podstron,
 • wysokie pozycjonowanie w mapach Google Twojej wizytówki,
 • dodatkowe pojawianie się w sekcji wyników lokalnych.

Dzięki naszym usługom wielu klientów cieszy się prężnie rozwijającym się biznesem lokalnym. Pamiętaj, że w dzisiejszych czasach nie wystarczy reklama stacjonarna. Internet jest miejscem, w którym musisz być obecny.

Pozycjonowanie Google Maps i jego zalety

Wykonanie optymalnego pozycjonowania lokalnego pozwala czerpać korzyści z wyższego miejsca w wynikach wyszukiwań, ale nie tylko. Do głównych zalet można wliczyć:

 • pozyskanie użytkowników, którzy szukają lokalnych firm w Internecie,
 • możliwość otrzymania obiektywnych opinii na temat firmy,
 • zwiększenie widoczności marki na lokalnym rynku,
 • ułatwienie klientom dostanie się do siedziby firmy.

Taka metoda pozycjonowania sprawdzi się też bardzo dobrze w przypadku przedsiębiorstw posiadających wiele siedzib rozproszonych po całym kraju. Jeśli jesteś więc właścicielem takiej firmy, napisz do nas i pozwól nam wypozycjonować każdą Twoją stronę internetową. Dzięki nam unikniesz zjawiska konkurowania między sobą poszczególnych oddziałów Twojej działalności o dane frazy kluczowe.

Pozycjonowanie Google Maps

Ile kosztuje pozycjonowanie w Google Maps?

Funkcjonalność wizytówki w Google jest całkowicie darmowa i możesz ją założyć samodzielnie. Koszt jej poprawnej optymalizacji pod kątem SEO jest zależna w dużej mierze od wielkości firmy i ilości niezbędnych do podania informacji. Dodatkowo treść, która znajduje się na podstronach Twojej witryny, także musi zostać wzbogacona o odpowiednie frazy kluczowe. W zależności od rodzaju i zasięgu przyjętego pozycjonowania Google, a także ilości podstron zawierających się w Twojej witrynie, możemy zaproponować różne ceny, które będą indywidualnie dopasowane do sytuacji Twojej firmy. Pozycjonowanie lokalne wcale nie musi być drogie. Skorzystaj z zakładki kontakt, która znajduje się tutaj, i poproś o kompletny cennik naszych usług.

Wystarczy jeden krok

Aby rozpocząć owocną współpracę